Lottózó sorsjegy | Online kaparós sorsjegy | Történelem | Demo Játék | Kaparós sorsjegy trükk
A kaparós sorsjegy vásárlás Magyarországon évtizedes nemzeti sport. Gyakran ajándékozzuk egymásnak jeles ünnepekre, de máig nem ritka, hogy fiatalok és idősek egyaránt kaparnak egyet a lottózóban. Nézzük, hogyan is alakult ki a mai kor egyik legkedveltebb játéka, és hogy mit is érdemes tudni róla!
Számtalan kaparós sorsjegy vásárolható az újságosoknál, a postán vagy éppen a lottózókban. A jegyeket a Szerencsejáték Zrt. adja ki, és általában 10-25 féle változat kerül forgalomba. Jelenleg 23 fajta közül lehet választani, melyek között árában és a játékok metódusában is eltérés van.
A legegyszerűbb ma a Black Jack sorsjegy, amely csupán 300 Ft, és kaparófelület 5 számot rejt, melyek közül egy az osztó száma, míg a négy másik a mi kártyáink száma. Ha a miénk a nagyobb, megnyertük a jegyen található összeget. Az egyik legbonyolultabb játék a Fáraók Kincse, amely szintén 300 Ft, ugyanakkor az “ön számai” táblázatban lévő számokat kell egyesével megkeresnünk három, piramis alakú területen. Ha egy sorban minden számot megtaláltunk, a sor végén jelzett összeggel gazdagodhatunk.
Nyereményei a jegyártól indulnak, így a legkisebb megnyerhető összeg a 300 Ft. A legmagasabb nyeremény pedig jelenleg 75 millió forint, melyet a Kaszinó, a Kincseskamra és az Óriási Ajándék és a Világjáró szelvényeivel tudunk elvinni, ha kellően szerencsések vagyunk.
Tekintsd meg teljes kaszinó ajánlatot több száz ingyenes pörgetéssel
Néhány kiemelten népszerű kaparós sorsjegy részletesebben:
⦁ Buksza sorsjegy: A Buksza remek designnal ellátott, a szokásosnál nagyobb méretével is figyelemfelkeltő szelvény. Az ára 1,000 Ft és perforált felületet szétnyitva 10 játék során nyerhetünk. A főnyeremény 50 millió forint.
⦁ Pénzes Bőrönd : Ez a típus szintén 1,000 forintba kerül, főként nagyobb, 50 milliós nyereménye és remek designja miatt. Összesen nyolc bőröndöt kell felnyitnunk és lekaparnunk az alatta lévő fóliát a játék során.
⦁ Kincseskamra: A legújabb hazai sorsjeggyel 75 millió forintot nyerhetünk. Nyerési esélyünk (valamilyen pénznyereményre) 1: 3,11, melyhez 10 különböző játékban vehetünk részt. A jegy ára 2,000 Ft.
⦁ Kaszinó sorsjegy: Több mint 30 millió darabot, 10 sorozatban bocsátottak ki belőlé a megjelenése, április 2018 óta. A kaparófelületeket dörzsölésével a főnyeremény is felfedheti, amely hasonlóan 75 millió forint nyereményt hoz.
Online kaparós sorsjegy
A fentiek tükrében izgalmas következő lépés az online sorsjegy létrejötte. Az online és a kaparós sorsjegyek közötti legfőbb különbség, hogy utóbbit csak a kijelölt árusoknál tudjuk megvásárolni, az online térben vásárolhatunk nemzetközi sorsjegyekből is. A külföldi szelvények pedig még a hazaiaknál is magasabb összegekkel kecsegtetnek.
Sajnos a sok családban megszokott és kedvelt közös kaparást az internet nem tudja pótolni, cserébe sokkal olcsóbban, már akár 120 Ft-tól játszhatunk. Ugyanakkor ezt nagy tétben is megtehetjük, ha hajlandóak vagyunk kifizetni nagyobb összeget akkor akár 16.8 millió euró, azaz 6 milliárd Ft-nál is magasabb nyeremény találhat ránk.
Legjobbak online, ingyen is kipróbálhatóak :
⦁ Négylevelű Lóhere: Ez az egyik legolcsóbb, 45 Ft-os, 130,000 ezres példányból tied lehet a főnyeremény, egy példányban, amely 450,000 Ft nyereménnyel gazdagít.
⦁ 777: Ennek 150 Ft az ára játékonként, nevéhez illően 7 darab főnyeremény szerezhető 777,777 Ft értében, a szelvények száma itt mar 4,000,000 ezért jelentősen nehezebb megnyerni.
⦁ Napi Fizu: 450,000 Ft nyeremény naponta, azaz összesen 164 250 000 Ft főnyeremény juthat a szerencsés játékosnak, a belépési díja 600 Ft jegyenként
⦁ Car Cash Porche : 30,000 értékű Porsche 911 autó plusz 9 millió Ft készpénz a nyereményé, jegyeként 1200 Ft
⦁ 6 MILLIÁRD FT: Milliomos lehetsz egyetlen kaparásért, 6 milliárdos óriási jackpot beszerzéséhez már megnövelt belépési díj is csatolt. Ha ezen a szeretnél reszt venni, 6 000 Ft-ot kell kiadj a zsebedből.
Demó játék ingyen, online kockázatmentesen:
Történeleme az első szerencsejátéktól
Magyarország területén az emberek már az államalapítás időszakában – sőt ezt megelőzően – is kötöttek egymással fogadásokat, melynek klasszikus példája a kakasviadal vagy éppen a lovagi torna volt. Hivatalosan szervezett formában Kínában már időszámításunk előtt megjelent a lottó is, melyre Európában sem kellett sokat várni. Már az ókori rómaiak is bocsátottak ki sorsjegyeket, melyekkel az egyes beruházások vagy csaták finanszírozását oldották meg.
Ezt a metódust, avagy az állami lottót a középkori Európában mindenhol előszeretettel alkalmazták. Komoly összegeket hozott a konyhára és különösen a mai Németország és Hollandia területén volt kedvelt eszköz. Magyarországra a lottó, mint hivatalosan szervezett szerencsejáték, 1763-ban ért el, méghozzá a koncesszió kapó Octavio Cataldi jóvoltából. Az első évszázadban nem volt különösebben kedvelt a szerencsejáték ezen formája, elsősorban idegen eredete miatt.
Az 1860-as években létrejött a Magyar Királyi Lottótársaság, amely segítségével már könnyebben jutott el eme játékforma a lakossághoz. Ekkortájt tartották az első Államsorsjáték-sorsolásokat, amelyek bevételét jótékony célra fordították. Az elkövetkező 50 évre jellemző volt, hogy a sorsjegyeket mindig valamilyen konkrét támogatási céllal (népszínház, kórház, falu újjáépítés, Petőfi-emlékház stb.) hozták létre. A második világháborút követően a Totó jött divatba, és nem állt meg a sorsjegy-nyomtatás sem. Azonban a megvalósítás terén ekkor még igen messze voltunk az online kaparós sorsjegy rendszerétől.
Ekkortájt borítékos sorsjegyeket vezettek be, amelynél a korábbiakhoz (pl Lottó vagy épp a Totó) az volt a legnagyobb különbség, hogy a vásárlást követően, a boríték kinyitásával egyidőben, azonnal kiderült, hogy a játékos nyert-e, és ha igen, akkor milyen összeget.
A metódus egyszerű volt: a boríték belső oldalára került a nyeremény összege vagy éppen a “Sajnos nem nyert” felirat – így az eredmény minden játék számára azonnal nyilvánvalóvá vált. A borítékra különböző ábrákat nyomtattak, így különböztetve meg a típusait egymástól. Az egyik legnépszerűbb és legtöbb példányban eladott sorsjegy az olimpiai témájú volt.
A borítékos sorsjegyek legnagyobb hátránya az volt, hogy hiába voltak 1967-től gyűrűzárral védve az illetéktelen kezektől, erős fényhez tartva könnyedén átvilágítható volt, így nem volt nehéz vele trükközni. Érdekesség, hogy a rendszerváltás környékén az OTP által kibocsátott szelvényekből több sorozatot vissza kellett vonni, valamint a tárgynyeremények is visszahívásra kerültek a fenti csalások miatt.
1989-ben az MTV és az OTP közös fejlesztéseként jött létre egy Bong nevű sorsjegy, amely az USA-ban rendkívül népszerű bingo sorsjegyek, szelvényes játékok mintáját követte. A megvásárolt szelvényeket speciális fóliával látták el, így zárva ki a csalás lehetőségét. A szelvény azonban a fólia eltávolítását követően sem fedte fel nyertes mivoltát. A szelvényen található sorszám ismeretében játékosok százezrei ültek a tévé képernyője elé, hogy a Magyar Televízió műsorában a heti nyerőszámok kihúzását (pontosan, mint a lottó esetében) megnézze.
A kaparós sorsjegyek közös jellemzője, hogy egy speciális latexréteg fedi a számokat, szimbólumokat vagy feliratokat. E felület lekaparásával fedhető fel az alatt elhelyezett jelzés, amelyből a szabályok ismeretében derül ki a nyertesség. Az egyszerűbb játékok szövege szerint: “ha a kaparófelület alatt három egyforma számot találsz, nyertél”.
Az első magyar kaparós sorsjegy a Gyors Lutri volt, amelynek ára 20 Ft volt. “Három azonos számmal nyerhet. Itt dörzsölje le!” Szólt az akkor még elképesztő újdonságnak ható utasítás a szelvény felületén. Az akkori játékosok annyira kedvelték a Gyors Lutrit, hogy az első sorozathoz megrendelt 10 millió darabból csak néhány tíz nem fogyott el.
Kaparós sorsjegy trükk
Sokat lehet olvasni arról, hogy van egy bizonyos trükk, a kaparós sorsjegyek titka, amellyel azonnal meg lehet mondani egy szelvényről, hogy nyertes-e. Még mielőtt a kaszinó sorsjegyek rendszerében kételkedne bárki is, fontos leszögeznünk, hogy a termékeket vásárláskor az eladók kötelezően aktivizálják a Szerencsejáték Zrt. rendszerében, így a meg nem vásárolt szelvények hiába volnának nyertesek, nem válthatóak be.
A kaparós sorsjegy trükk mégis létezik: ha a lekapart fólia alatti speciális betűk (ezek nem vesznek részt a játékban, csak az adminisztrációt szolgálják) egyeznek, a szelvény biztosan nyertes, míg különbözőség esetén sajnos nem nyert.
18+ Játssz felelősségteljesen!
18+ Játssz felelősségteljesen!